niedziela, 26 maja 2019 r. imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Pielgrzymka do Sanktuariów Francji

W dniach 6 - 16 września planowana jest pielgrzymka do Francji. Wylot samolotem z Gdańska. Na miejscu objazd autokarem sławnych miejsc we Francji z pominięciem Paryża i powrót samolotem do Gdańska. Trasa: Beauvais – ROUEN – LISIEUX – PONTMAIN – MONT SAINT MICHEL – MONTFORT-SUR-MEU – SAINT-LAURENT-SUR-SEVRE – LOURDES – CARCASSONNE – LA SALETTE – PARAY-LE-MONIAL – ARS-sur-Formans – NEVERS – Beauvais. Program pielgrzymki:

Piątek,6.09.

Wylot z Gdańska, lądowanie na lotnisku Beauvais.   Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień II

Przejazd do Lisieux przez Rouen, stolicę Normandii do miasta św. Tereski   (Mała Święta).

Dzień III

Przejazd do Pontmain. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie w 1871r. objawiła się   NMP. Przejazd do Mont Saint Michel.   Dalsza podróż do Montfort-sur-Meu –   miasta, w którym urodził się św. Ludwik Maria Grignon de Montfort.

Dzień IV

Przejazd do Saint-Laurent-sur-Sèvre, gdzie w 1716 roku zmarł św. Ludwik. Dalsza   podróż do miejscowości La Rochelle   – urokliwego miasteczka portowego u wybrzeża Atlantyku.

Dzień V

Przejazd do Lourdes – miejsca pielgrzymkowego u podnóża Pirenejów, poświęconemu   Matce Boskiej. To właśnie tutaj, w 1858 roku, objawiła się Ona Świętej   Bernadecie Soubirous.

Dzień VI

Pobyt w Lourdes i zwiedzanie.

Dzień VII

Przejazd do Awinion. Po drodze   przystanek w Carcassonne znanego z   średniowiecznych fortyfikacji i   zamku. Przyjazd do Awinion– dawnej siedziby   papieży (1309-1377

Dzień VIII

Przejazd do położonego najwyżej na świecie Sanktuarium   Matki Boskiej Płaczącej w La Salette.

Dzień IX

Rekolekcje w Alpach. Dzień wolny w La Salette – sanktuarium związanym   z objawieniami Matki Bożej

Dzień X

Przejazd do Ars-sur-Formans – miejsca związanego z życiem i działalnością św.   Ojca Jana Vianney  Następnie przejazd   do Paray-le-Monial i wizyta w sanktuarium dwóch świętych: św.   Małgorzaty Marii Alacoque oraz św. Klaudiusza de la Colombière.   Przejazd do Nevers.

Dzień XI

Poniedziałek

Wizyta w Sanktuarium św. Bernadety, która   w Lourdes 18 razy dostąpiła przywileju objawień Matki Bożej. Przejazd na   lotnisko Beauvais, wylot do   Gdańska.

6 Niedziela Wielkanocy / 26. 05. 2019 /

1. W poniedziałek, wtorek i środę, w dawne Dni Krzyżowe, odprawiamy w łączności ze Mszą św. wieczorną modlitwy błagalne  o urodzaje i za kraje głodujące.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Członków Żywego Różańca zapraszam na Mszę św. i miesięczne spotkanie na godz. 7,00.
  3. W piątek, 31.05., a nie jak zawsze w pierwszy piątek miesiąca, odwiedzimy chorych z Komunią św. odwiedziny rozpoczną się o godz. 8,30. Proszę o przekazanie im informacji.
  4. Od soboty odprawiane będą nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego,  codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17,15.
  5. W sobotę, 1.06., odbywa się spotkanie młodych na polach lednickich. Z naszej parafii młodzież udaje się tam pod przewodnictwem ks. Dawida. Wyjazd nastąpi o godz. 5,00.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzona będzie uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  8. Prasę katolicka rozprowadzają ministranci przed wyjściem z kościoła.
  9. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Wszystkim dziękuję za wspólnotę modlitwy oraz za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 26. 05. – 2. 06. 2019 /

Niedziela, 26. 05.

7:30     za ++ Pelagię i Stefanię

9:00     za parafian