czwartek, 2 kwietnia 2020 r. imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

W czasie trwającego zagrożenia i epidemii koronawirusa wszystkie Msze św. z naszego kościoła transmitowane są za pośrednictwem internetu.

Uroczystość I Komuni św. dla dzieci klas III odbędzie się dopiero po ustaniu pandemii.

W dniach 24 - 31.05. przeżywać będziemy misje parafialne. Już dziś prosimy o uwzględnieniu tego wydarzenia w swoim kalendarzu i zapraszamy do udziału.

5 Niedziela Wielkiego Postu / 29. 03. 2020 /

1. Rozpoczyna się ostatni etap Wielkiego Postu i duchowego przygotowania na przeżywanie tajemnic Odkupienia, czas na oczyszczenie serca. Spowiedź św. wielkanocna jest możliwa na życzenie. Zachęcam by sukcesywnie korzystać z tego sakramentu. Przy spowiedzi także należy zachować bezpieczną odległość dlatego odbywać się ona będzie w tym tygodniu od godz. 16,30 w biurze parafialnym.
  2. Gorzkie Żale odprawiamy dzisiaj o godz. 16,30. Zachęcam do łączności przez media.
  3. W piątek droga krzyżowa będzie jedna o godz. 16,00.
  4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych są zawieszone. Posługujemy chorym na życzenie.
  5. Członków Żywego Różańca prosimy by odmawiali dalej tę samą tajemnicę, a w różach, które mają ustalony harmonogram, według przyjętej rozpiski.
  6. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień, jedyny w roku tak nazywany. Wielki, ze względu na bogactwo wydarzeń i przeżyć urzeczywistnianych przez liturgię. Pozostaje nam łączność z kościołem parafialnym za pośrednictwem mediów. Dziękujmy Bogu, że taka możliwość istnieje. Zachęcam do  wspólnej modlitwy: uczestnictwa we Mszy św., odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego i wieczornego różańca w swoich domach we wspólnocie rodziny. Niech to będzie rzeczywiste uczestnictwo. Zachęcam do Komunii św. duchowej. W sytuacji, gdy nie ma możliwości przyjęcia komunii św. poprzez spożycie Ciała/Krwi Pańskiej, można - jeśli się jest w stanie łaski uświęcającej - wzbudzić pragnienie przyjęcia komunii i powiedzieć o nim Bogu w dowolnej formie, prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. Skutkuje to faktycznym przyjęciem łaski Najświętszego Sakramentu. Optymalną sytuacją jest uczynienie tego w trakcie uczestnictwa w transmisji mszy św. (ale UCZESTNICTWA - a nie tylko oglądania z robieniem jednocześnie innych rzeczy...). W innych przypadkach zacząć warto od aktu pokuty, rozważenia czytań z dnia, a przed aktem komunii duchowej odmówić Modlitwę Pańską oraz "Panie, nie jestem godzien...".
  7. W związku z ograniczeniem liczby osób przebywających równocześnie w kościele do 5, proponuję by byli to w pierwszej kolejności członkowie rodzin związanych z intencją Mszy św. w danym dniu i to nie w większej liczbie niż 5 osób.
  8. W Bychowie będzie Msza św. tylko w niedzielę.
  9. Jak nam wiadomo wszelkie uroczyste celebracje są zawieszone. Odnośnie I Komunii św. informuję, że spotkanie rodziców i dalsze przygotowania dzieci wznowimy po ustaniu zagrożenia, dopiero, gdy dzieci rozpoczną swoje lekcje w szkole.
  10. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za wspólnotę modlitwy wytworzoną dzięki transmisji Mszy św. za pośrednictwem Twojej Telewizji Religijnej i internetu.

Intencje Mszy św. / 22. 03. – 29. 03. 2020 /

Niedziela, 22. 03.

7:30     za ++ rodziców Janai Urszulę, braci Zbigniewa, Bogdana i Ryszarda

9:00     za + Stanisława Szykut - w 1-szą rocz. śmierci