czwartek, 22 października 2020 r. imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

W czasie trwającej epidemii koronawirusa wszystkie Msze św. z naszego kościoła transmitowane są za pośrednictwem internetu.

Wizytacja biskupia w parafii z udzieleniem sakramentu bierzmowania odbędzie się 23.11.br.

Miisje prafialne planowane w dniach 17- 25.10. br. nie odbędą się. Zostają przesunięte na późniejszy termin po unormowaniu sytuacji epidemicznej.

MODLITWA W INTENCJI MISJI ŚW.

O dobry i miłosierny Boże, nasz Ojcze! Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji Świętych, które odbędą się w naszej parafii. Spraw łaskawie, aby te Misje przyniosły Tobie większą chwałę, a duszom naszym zbawienny pożytek. Ty, bowiem chcesz, żeby wszyscy ludzie poznali prawdę i byli zbawieni, lecz bez Twojej łaski nic nie możemy uczynić. Dlatego z wielką ufnością wołamy do Ciebie słowami Twojego Syna: „Przyjdź Królestwo Twoje!”

Panie Jezu! Pomóż nam dobrze przygotować się i owocnie przeżyć czas Misji Świętych. Napełnij nas pragnieniem ratowania nie tylko własnej duszy, ale też zbawienia dusz bliźnich naszych, którzy daleko żyją od Ciebie.

Duchu Święty Boże! Pomagaj misjonarzom i nam, aby za łaską Twoją odnowiło się oblicze naszej parafii.

Maryjo, Matko Boża i ucieczko grzeszników, bądź Matką parafii naszej i wspieraj nas prośbami swymi.

Święty Józefie, Głowo Świętej Rodziny, czuwaj nad nami, jak czuwałeś nad Niepokalaną Matką i Jej Bożym Synem.

Najświętsza Rodzino z Nazaretu Ciebie na patronkę i opiekunkę Misji naszych obieramy. Jezu, Maryjo, Józefie, oświecajcie nas, dopomagajcie nam i ratujcie nas. W. Amen.

29 Niedziela  zwykła / 18. 10. 2020 /

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Za dzieła misyjne oraz w intencjach samych misjonarzy modlić będziemy się na różańcu.
  2. Dzisiejszy dzień w kalendarzu liturgicznym przypisany jest dla św. Łukasza Ew. Jest to dzień modlitw za służbę zdrowia. Prośmy szczególnie, by chorzy mieli zapewnioną opiekę lekarską w każdej sytuacji, gdy zmagają się z dolegliwościami zdrowotnymi.
  3. Do środy trwa nowenna modlitwy życia, przed czwartkowym, w dzień św. Jana Pawła II, rozstrzygnięciem sędziów Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z Konstytucję RP przesłanki eugenicznej do przeprowadzenia aborcji.
  4. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  5. Prasę katolicką rozprowadzają ministranci przed wyjściem z kościoła. Polecam nowy numer Pielgrzyma.
  6. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą wspólnotę modlitwy i za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 18. 10. – 25. 10. 2020 /

Niedziela, 18. 10.

7:30     za + Romana Basińskiego - int. od koleżeństwa

9:00     w 45-tą rocz. ślubu Elżbiety i Andrzeja - dziękczynna z prośbą o dalszą opiekę Bożą