niedziela, 20 stycznia 2019 r. imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Filmy:

Zapraszamy 7 lutego na godz. 19,00 do sali kinowej w Centrum Kultury w Gniewinie na bezpłatny pokaz filmu "Piaśnica" w reżyserii Mariusza Sławińskiego. Czas trwania ok. 60 min. Pierwsza część filmy traktuje o codziennym wykuwaniu polskości Pomorza w dwudziestoleciu międzywojennym rękoma patriotów, którzy po inwazji niemieckiej w 1939 roku zginęli w Piaśnicy. Część druga to już opowieść o mechanizmie zbrodni w Lasach Piaśnickich, zacieraniu przez Niemców jej śladów i ekshumacji ofiar.

Po raz pierwszy film został zaprezentowany 10.12.2018 w Warszawie podczas ogólnopolskiej premiery.

2 Niedziela zwykła / 20. 01. 2019 /

1. W piątek, w liturgiczne święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, kończy się tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.
  2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie uczestników Kręgu Biblijnego. Zapraszam.
  3. W czwartek, 24.01., na godz. 19,00 zapraszam na spotkanie formacyjne grupę "Słowo i Miłość".
  4. Rodziców dzieci klas III przygotowujących się pełnego uczestnictwa w Eucharystii zapraszam na spotkanie w tym miesiącu wyjątkowo w piątek po wieczornej Mszy św.
  5. Chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów i pełnić liturgiczną służbę ołtarza zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 10,00.
  6. Zakończył się czas kolędowania w parafii. Od dzisiejszej niedzieli istnieje już możliwość kolęd dodatkowych. Wszyscy, którzy pragną otrzymać błogosławieństwo Boże, a w planowanym terminie byli nieobecni, proszeni są o zgłoszenie tego faktu. Pragnę bardzo serdecznie podziękować parafianom za miłą atmosferę spotkań w swoich domach i za życzliwe przyjęcie oraz za ofiary złożone z racji wizyty duszpasterskiej.
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  8. Prasę katolicką rozprowadzają ministranci przed wyjściem z kościoła. Polecam Pielgrzyma.
  9. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą wspólnotę modlitwy i za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 20. 01. – 27. 01. 2019 /

Niedziela, 20. 01.

7:30     za ++ Bernadetę Mielke - w 22-gą rocz. śmierci i Jerzego

9:00     z okazji urodzin Cezarego i Arkadiusza z prośbą o bł. Boże