niedziela, 31 maja 2020 r. imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

W czasie trwającego zagrożenia i epidemii koronawirusa wszystkie Msze św. z naszego kościoła transmitowane są za pośrednictwem internetu.

8 Niedziela Wielkanocy. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego / 31. 05. 2020 /

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Od jutra w liturgii Kościoła rozpoczyna się czas zwykły.
  2. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za uroczysty śpiew w kościele lub modlitwę słowami hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź...
  3. Drugi dzień Zielonych Świąt poświęcony jest Najśw. Maryi Pannie Matce Kościoła. Będzie też Msza św. w Bychowie o godz. 18,30.
  4. Od poniedziałku odprawiane będą nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego,  codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17,15.
  5. W czwartek w liturgii obchodzone jest święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. Za tydzień przypada niedziela Trójcy Najświętszej. Uroczystość ta kończy czas Komunii św. wielkanocnej. Zachęcam do spowiedzi św. wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili tego obowiązku w okresie wielkanocnym.
  7. Informuję parafian, ponieważ nie ma limitu wiernych gromadzących się w kościele na Mszy św., biskup diecezjalny Ryszard Kasyna z dniem 6.06. odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych. Utrzymana jest w dalszym ciągu dyspensa dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W zgromadzeniach poza budynkami kultu może uczestniczyć do 150 osób przy zachowaniu innych zaleceń sanitarnych.
  8. W sobotę o godz. 11,00 i w przyszła niedzielę o godz.13,00 w parafii odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci klas III. Uroczystość eucharystyczna przewidziana jest  wyłącznie z udziałem rodziców tych dzieci.
  9. Spowiedź św. dla dzieci klasy III A i wszystkich z ich rodziny będzie w środę po wieczornej Mszy św. i podobnie dla klasy III B w czwartek po wieczornej Mszy św. W piątek wieczorem rodzice sprzątają i przygotowują kościół na uroczystość komunijną.
  10. Msza św. w Bychowie w tym tygodniu będzie w poniedziałek i w piątek, w środę nie będzie tam Mszy św.
  11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Kończy się okres wielkanocnej Komunii św. dlatego też dla chorych będzie okazja jej przyjęcia. Odwiedziny chorych będą w czwartek po wioskach i w piątek w samym Gniewinie od godz. 8,30. Jeśli ktoś ze stałej listy nie życzy sobie odwiedzin, to proszę ten fakt zgłosić.
  12. Członków Żywego Różańca zapraszam na spotkanie i wymianę tajemnic różańcowych w sobotę na godz. 7,00.
  13. Sprzątanie kościoła w tym tygodniu przejmują na siebie rodzice dzieci komunijnych.
  14. Do nabycia jest Pielgrzym i Mały Pielgrzym dla dzieci.
  15. Na stoliku wyłożone są foldery o witrażach i stacjach drogi krzyżowej z naszego kościoła. Polecam je parafianom. Wskazane jest, aby w każdym domu takie się znalazły, by parafianie posiadali podstawową wiedzę na temat tych unikatowych dzieł.
  16. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Dziękuję wszystkim za dzisiejszą wspólnotę modlitwy oraz za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 31. 05. – 7. 06. 2020 /

Niedziela, 31. 05

7:30     w rocz. święceń ks. Janusza z prośbą o bł. Boże w pracy duszpasterskiej

9:00    w dzień urodzin Bogumiły z prośbą o bł. Boże dla rodziny