poniedziałek, 13 lipca 2020 r. imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

W czasie trwającego zagrożenia i epidemii koronawirusa wszystkie Msze św. z naszego kościoła transmitowane są za pośrednictwem internetu.

15 Niedziela  zwykła / 12. 07. 2020 /

1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11,30 zapraszam na koncert pieśni patriotycznej, w ten sposób razem możemy dziękować za naszą niepodległość i trwać w zadumie nad sprawami ojczyzny.
  2. W poniedziałek przypada 13-sty dzień miesiąca. O godz. 20,30 będzie nabożeństwo na cześć Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszam wszystkich czcicieli Maryi do wspólnej modlitwy różańcowej.
  3. W poniedziałek planujemy dalszy ciąg pilenia. Zapraszam do pracy na godz. 9,00
  4. W sobotę rozpoczynają się w Sanktuarium Maryjnym w Sianowie tygodniowe obchody odpustu ku czci Matki Bożej Królowej Kaszub. Szczegółowy program podany jest w gablocie.
  5. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  6. Prasę katolicką rozprowadzają ministranci przed wyjściem z kościoła. Jest nowy numer Pielgrzyma. Polecam go wszystkim.
  7. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Dziękuję za prace porządkowe wokół kościoła. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą obecność i wspólnotę modlitwy oraz za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.

KONCERT :  ŚWIĘTUJEMY NASZĄ NIEPODLEGŁOŚĆ

Wykonawcy:

Joanna Korpiela Jatkowska – śpiew

Urszula Mizia - wiolonczela, prowadzenie autorskie

Janusz Kohut - fortepian

Waldemar Szczypior - puzon

W  programie koncertu znajdują się takie utwory jak:

-  Jak długo w  w sercach naszych - słowa Konstanty Krumłowski, muzyka ks. Władysław Piątkiewicz.

-  Rota  - słowa Maria Konopnicka, muzyka Feliks Nowowiejski.

- Już zachodzi czerwone słoneczko - autor muzyki nieznany, słowa Adam Kowalski (1919).

-  Morze, nasze morze - polska pieśń hymniczna.  Słowa i melodię napisał oficer WP – kpt Adam Kowalski

-  Płynie Wisła płynie - pieśń ukazująca piękno kraju, przez który płynie Wisła.

-  Hymn do Bałtyku powstał w 1919 roku, do słów Stanisława Rybki, muzyka Feliks Nowowiejski.

-  Hymn Kaszubski - słowa Hieronim Derdowski, muzyka Feliks Nowowiejski.

-  Ojcowski dom - słowa Jan Kubisz, obecnie jest hymnem towarzystw powiatu cieszyńskiego i bielskiego.

-  Do kraju tego - słowa Cyprian Kamil Norwid, muzyka Janusz Kohut, z kantaty Niepodległość 2018r.

-  Gdzie mój syn - słowa i muzyka Janusz Kohut, z kantaty Niepodległość 2018r.

-  Parafrazy utworów śląskich i karpackich - opr. Janusz Kohut

-  Pochylmy się, ucałujmy tę ziemię, słowa Mirosław Bochenek, muzyka Janusz Kohut, z kantaty Niepodległość 2018r.

-  Mazurek Dąbrowskiego - Pieśń Legionów Polskich z 1797 roku, słowa napisał poeta Józef Wybicki.

Intencje Mszy św. / 12. 07. – 19. 07. 2020 /

Niedziela, 12. 07

7:30     w dniu urodzin Agnieszki i Mieczysława z prośbą o zdrowie i bł. Boże

9:00     za + Mirosława Ławińskiego - w dniu urodzin