sobota, 27 lipca 2024 r. imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Uroczystość komunijna klas III w roku 2025 odbędzie się w niedzielę 25 maja, a w roku 2026 w niedzielę 10 maja.

17 Niedziela zwykła/ 28. 07. 2024 /

1. W czwartek, od popołudnia lub przez cały piątek można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła oraz za modlitwę tamże słowami: Ojcze nasz... i Wierzę. Przywilej ten wywodzi się od kościoła NMP Anielskiej w Asyżu i czasów św. Franciszka, a rozciągnięty jest na cały Kościół.
  2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Chorych z Komunią św. odwiedzać będę w czwartek po wioskach i w piątek na Osiedlu w Gniewinie, od godz. 8,30.
  3. W czwartek od godz. 16,00 będzie "Godzina Święta". W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy modlić się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie. Podczas adoracji będzie też okazja do spowiedzi św.
  4. W piątek o godz. 16,00 będzie Msza św. wynagradzająca NSPJ. Wszystkich praktykujących pierwsze piątki zapraszam do spowiedzi św. w czwartek na godz. 16,00.
  5. Członków Żywego Różańca zapraszam na spotkanie i swoje nabożeństwo w sobotę na godz. 7,00. Uczcimy wspólnie pierwszą sobotę miesiąca.
  6. Członków rady duszpasterskiej i ekonomicznej parafii zapraszam na spotkanie w sobotę po wieczornej Mszy św.
  7. W poniedziałek planujemy pielenie wokół kościoła. Chętnych do pracy zapraszam na godz. 9,00.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  9. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
  10. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Dziękuję za życzliwość i pomoc w pracach porządkowych. Pragnę serdecznie podziękować za przekazywane ofiary i wsparcie za na prowadzone prace budowlane. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą obecność i wspólnotę modlitwy oraz za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 28. 07. – 4. 08. 2024 /

Niedziela, 28. 07.

7:30    z prośbą o bł. Boże dla Krzysztofa

9:00    za + Patryka Dampc i ++ z rodziny

10:00  /Bychowo /  za + Józefa Kołuckiego - w 47-mą rocz. śm i ++ z rodz. Kołuckich

11:30   za + ks. Jana Wszołka - Róża św. Teresy

17:30   za + Jana - w rocz. śmierci

Poniedziałek, 29. 07.

7:00     za + Romana Bajek i ++ z rodziny

17:30   za + Michała Ciechanowskiego - w 28-mą rocz. śmierci i ++ z rodziny

18:15   za dzieci i młodzież, aby uczęszczały na niedzielną Eucharystię-Róża św. JBM

Wtorek, 30. 07.

7:00    za ++ Alojzego Formela - w rocz. śmierci i Gertrudę

17:30   za ++ Damiana Przepióra oraz Wandę i Anielę Minga - z okazji urodzin

18:15   o zaangażowanie w rozwój życia duchowego parafian - Róża św. Faustyny

Środa, 31. 07.

7:00    za + Kazimierza Szwół - w 5-tą rocz. śmierci

7:30    za ++ Helgę Blizna i Włodzimierza - w rocz. śmierci

17:30   za ++ Annę Kopciak - w 19-tą rocz. śmierci, Jana, Józefa i Augustyna

18:30 /Bychowo/  za ++ brata Kazimierza Felikszowskiego - w 36-tą rocz. śmierci, Annę oraz Helenę Łebkowską

Czwartek, 1. 08.

7:00     za + Jana Okrój - w rocz. śmierci

17:30   za Ojca Świętego i duchowieństwo - Róża św. Anny

18:15   o gorliwe praktykowanie dni eucharystycznych - Róża św. Łucji

Piątek, 2. 08.

7:00    za ++ Marię Budnik - w rocz. śmierci, Adama i Józefa

16:00  wynagradzająca NSPJ - int. grupy modlitewnej

17:30   z prośbą o trzeźwość w rodzinach i całym narodzie - int. grupy modl.

Sobota, 3. 08.

7:00    wynagradzająca Niep. Sercu NMP - Róża św. Piotra

15:00 /DPS/  za parafian

17:30   za + Kazimierza Szwół - w 4-tą rocz. śmierci

Niedziela, 4. 08.

7:30    z okazji urodzin ks. proboszcza z prośbą o potrzebne łaski - Róża św. Piotra

9:00    za + Gertrudę i ++ z rodziny Ewald i Okrój

10:00  /Bychowo /  w int. ks. proboszcza z okazji urodzin z prośbą o potrzebne łaski

11:30   w dniu ks. proboszcza z prośbą o potrzebne łaski dla ks. Mariana - Rada Paraf.

17:30   z okazji urodzin Ryszarda z prośbą o bł. Boże