środa, 12 sierpnia 2020 r. imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

W czasie trwającej epidemii koronawirusa wszystkie Msze św. z naszego kościoła transmitowane są za pośrednictwem internetu.

Miisje prafialne planowane są w paździeniku - w dniach 17-25.10.br.

19 Niedziela  zwykła / 9. 08. 2020 /

1. W poniedziałek czcimy św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika, głównego patrona diecezji.
  2. W czwartek, w 13-stym dniu miesiąca, o godz. 20,30 będzie nabożeństwo fatimskie. Czcicieli Matki Bożej zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej.
  3. W sobotę, 15. 08., przypada uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. należy ona do świąt obowiązujących. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Wspominając „Cud nad Wisłą” (1920), Wojsko Polskie obchodzi swoje święto.
  4. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, nazywanej w tradycji polskiej Świętem Matki Bożej Zielnej, przynosimy do kościoła kłosy zbóż, zioła i kwiaty. Obrzęd błogosławieństwa będzie podczas każdej Mszy św.
  5. Wniebowzięcie NMP jest dniem dorocznego odpustu w parafii Białogóra. Suma sprawowana jest tam o godz. 10,00.
  6. W przyszłą niedzielę przyjeżdżają do Gniewina byli internowani w obozie odosobnienia w Strzebielinku. Mszy św. o godz. 11,30 przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Warmiński - Senior, Edmund Piszcz. Będzie ona sprawowana w intencji Ojczyzny i  byłych internowanych oraz ich rodzin.
  7. Do sprzątania kościoła w piątek proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  8. Przed wyjściem z kościoła ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Do nabycia jest nowy numer Pielgrzyma.
  9. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą obecność i wspólnotę modlitwy oraz za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.

Intencje Mszy św. / 9. 08. – 16. 08. 2020 /

Niedziela, 9. 08

7:30     w rocz. ślubu Krzysztofa i Anny - dziękczynna z prośbą o dalsze łaski

9:00     za + Grzegorza Sykuckiego - w 3-cią rocz. śmierci