piątek, 27 listopada 2020 r. imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

W czasie trwającej epidemii koronawirusa wszystkie Msze św. z naszego kościoła transmitowane są za pośrednictwem internetu.

Wizytacja biskupia w parafii z udzieleniem sakramentu bierzmowania odbędzie się 23.11.br.

34 Niedziela zwykła / 22. 11. 2020 /

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w roku kościelnym. Po sumie, podczas nabożeństwa eucharystycznego, odmówimy litanię do Najśw. Serca Jezusa i w akcie oddania powierzymy rodziny naszej parafii Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  2. Dzisiaj przypada dzień modlitw za organistów, muzyków, kantorów, psałterzystów oraz za chóry kościelne i schole.
  3. Za tydzień przypada I niedziela Adwentu. Jest to też początek nowego roku kościelnego.
  4. W Adwencie zachęcam wszystkich do udziału w codziennej Mszy św. w Roratach odprawianych rano lub we Mszy św. o godz. 17,30. Proszę o przygotowanie lampionów.
  5. Polecam świece na stół wigilijny. Jest to wsparcie dla Caritas Polska, która prowadzi Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom.
  6. W tym roku nie będzie roznoszony po domach opłatek na stół wigilijny. Z konieczności wprowadzamy inną metodę - przez zakrystię. Opłatek można odbierać po Mszach św. w zakrystii albo w biurze parafialnym. Proszę także zatroszczyć się o sąsiadów, którzy są nieobecni na liturgii. Jak zawsze, przy tej okazji wierni mogą złożyć ofiarę, która przeznaczona będzie na opłaty za ogrzewanie kościoła.
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  8. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą wspólnotę modlitwy i za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 22. 11. – 29. 11. 2020 /

Niedziela, 22. 11.

7:30     za ++ Władysława, Antoniego i Bronisławę Kużdżał, Zofię i Władysława Stankiewicz - w rocz. śmierci

9:00     za ++ Martę, Alberta i Jana Bujak, Hannę i Monikę Osowską oraz ++ w czyśćcu