poniedziałek, 8 marca 2021 r. imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

W czasie trwającej epidemii koronawirusa wszystkie Msze św. z naszego kościoła transmitowane są za pośrednictwem internetu.

Trwa  akcja ratowania zdrowia małej Laury. Czynne jest konto SMS-owe. Można wysyłać SMS na numer 72365 z dopiskiem 0087866.

3 Niedziela Wielkiego Postu / 7. 03. 2021 /

1. Dzisiejszej niedzieli mamy okazję włączyć się w akcję charytatywną mającą na celu zbieranie środków na kosztowne lekarstwo dla małej Laury.
  2. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą dzisiaj w wieczornej Mszy św.
  3. Dziś przypada rocznica śmierci sługi Bożego biskupa Konstantyna Dominika pamiętajmy  w modlitwach w intencji pomyślnego zakończenia jego procesu beatyfikacyjnego.
  4. Gorzkie Żale odprawiamy dzisiaj o godz. 16,30; Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16,00 dla dzieci i o godz. 17,15 dla dorosłych, a w Bychowie o godz. 16,30.
  5. We wtorek, 9.03., parafię naszą wizytować będzie ks. biskup Arkadiusz Okroj. W czasie pobytu w parafii ks. biskup spotka się między innymi, o godz. 14,00 z przedstawicielami grup parafialnych, a godz. 15,30 z członkami rady duszpasterskiej i ekonomicznej parafii. O godz. 17,00 ks. biskup Arkadiusz celebrować będzie Mszę św. podczas której młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania. Zwracam uwagę, że Msza św. sprawowana przez ks. biskupa rozpocznie się we wtorek o godz. 17,00. W ten dzień gościć będą u nas także wszyscy prezbiterzy dekanatu. Zapraszam parafian do uczestnictwa Eucharystii.
  6. W Kościele powszechnym przeżywamy Rok św. Józefa. Chcemy wpatrywać się w jego postać. W celu uzyskania jak największych łask w naszej diecezji w dniach od 10 do 18 marca w parafiach będzie odmawiana nowenna do św. Józefa. Zatem od środy będziemy ją odmawiali przed wieczorną Mszą św.
  7. W kościołach diecezji przez kolejne dni trwa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania do kapłaństwa, w tym tygodniu wypadają one na nasz dekanat. W czwartek, 11.03., zanosić będziemy modlitwy do Pana Żniwa w naszej parafii. Adoracja rozpocznie się o godz. 16,00. Gorąco i serdecznie zapraszam parafian do udziału i włączenia się we wspólną modlitwę o nowe powołania do kapłaństwa.
  8. W tym tygodniu z 12 na 13 marca organizowana jest II Kaszubska Nocna Droga Krzyżowa. Gotowość udziału można zgłaszać na stronie www.veravirtu.pl
  9. Dzieci klas III przygotowujące się do uroczystości komunijnej proszone są w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9,00 i naukę śpiewu.
  10. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Kolekta z niedzieli przeznaczona będzie na cele parafialne, głównie na opłacenie rachunków za ogrzewanie w czasie zimowym.
  11. Pragnę poinformować parafian związanych z kościołem w Bychowie, iż w dni powszednie odprawiana będzie tam Msza św. jedynie w piątek w łączności z Drogą Krzyżową.
  12. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  13. Pragnę serdecznie podziękować parafianom za dzisiejszą wspólnotę modlitwy i za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 8. 03. – 14. 03. 2021 /

Niedziela, 7. 03.

7:30     za ++ Władysława Lademann - w rocz. śmierci, Marię i Marka

9:00     za ++ Adama Materna - w 21-szą rocz. śmierci, Jadwigę Ciechanowską - z okazji ur., Andrzeja - w 44-tą rocz. śm.,

Konstantego - w 58-mą r. śm.

10:00 /Bychowo/ za ++ Edwarda i Helenę Kowalskich i ++ z rodziny

11:30   za parafian

17:30   za ++ Marię - w rocz. śmierci, Stanisława i Józefa Smuga

Poniedziałek, 8. 03.

7:00     z okazji urodzin Haliny z prośbą o zdrowie i bł. Boże

konc.: za + Jurka Zyra

17:30   za ++ rodziców z obojga stron

konc.: z podziękowaniem Bogu za ocalenie życia w wypadku drogowym

Wtorek, 9. 03.

7:00    z okazji urodzin S. Bogny z prośbą o potrzebne łaski w życiu zakonnym

konc.: za ++ teściów Helenę i Jana Andrzejewskich

17:00   za parafian, Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania

Środa, 10. 03.

7:00    w 74-tą rocz. urodzin Stanisławy z prośbą o bł. Boże i opiekę MB

konc.: za + Józefa Bach - int. od Róży św. Piotra

17:30  za + Zygmunta Wierzbickiego - w dniu ziemskich urodzin

konc.: w 40-tą rocz. urodzin Tomasza oraz w rocz. ur. Małgorzaty i Krzysztofa z prośbą o bł. Boże

Czwartek, 11. 03.

7:00     za + Józefa Bach - int. od zakładu pogrzebowego

konc.: w rocz. chrztu św. Karola - dziękczynna z prośbą o bł. Boże

17:30   za + Bogumiłę Pranczke - int. od pracowników Libru

konc.: za + Jana Borskiego - z okazji urodzin

Piątek, 12. 03.

7:00    za + Józefa Bach i ++ w czyśćcu

konc.: za ++ z rodz. Sirockich i Ornat

16:30 /Bychowo/ za ++ rodziców, teściów i ++ z rodziny

17:30  za ++ Ernesta i Joannę Bewersdorf oraz Leona Treder

Sobota, 13. 03.

7:00     za ++ Jadwigę, Stefana i ++ z rodziny

konc.: za ++ Mariusza Zdziaszek - w 2-gą rocz. śmierci i Janinę - z okazji ur.

17:30   za Ojczyznę i Polaków o wierność Bogu - int. grupy modlitewnej

konc.: za + Marię Boike - w miesiąc po śmierci