niedziela, 19 listopada 2017 r. imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
wspieraj nas w naszym zatroskaniu o rodzinę,
o zdrowie i pracę, po wszystkie
dni naszego życia i racz nas wspomagać
w godzinę śmierci naszej.

Msza św. - niedziela 11:30

Zapowiedzi Wydarzeń

Intencje Mszy św.

Zapowiedzi wydarzeń

Figura na cześć patrona parafii św. Józefa

W bieżącym roku zrealizowane zostanie długo planowane przedsięwzięcie mające na celu uczczenie patrona parafii św. Józefa. Na placu kościelnym zostanie ustawiona figura Świętego. Rzeźbę wykonuje artysta plastyk p. Jarosław Wójcik z Sierakowic, który realizował wcześniej nowy wystrój wnętrza kościoła i witraże. Mile widziani będą fundatorzy dzieła, którzy w ten sposób chcieliby oddać cześć św. Józefowi.

Filmy chrześcijańskie

Parafia zapraszana na projekcję filmów do sali kinowej w Gniewinie.

1. - Tryptyk  "Tajemnica nowenny pompejańskiej" (Miasto Maryi; Człowiek Miłosierdzia; Fenomen nowenny pompejańskiej) zachęcający do zawierzenia Królowej Różańca.

Projekcja - piątek, 17.11.2017, godz. 19,00

- i piątek, 8.12.2017, godz. 19,00

2. - "Teraz i w godzinę śmierci". Film o sile modlitwy różańcowej, poruszający serca i dający nadzieję.

Projekcja - piątek, 24.11.2017, godz. 19,00

- i piątek, 15.12.2017, godz. 19,00

33 Niedziela zwykła /19. 11. 2017/

1. Dzisiaj przypada dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą.
  2. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie ofiarowania NMP przypada dzień modlitw za Wspólnoty Życia Konsekrowanego – klauzurowe.
  3. Z kolei, w środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii. Jest to dzień modlitw za organistów, muzyków, kantorów, psałterzystów oraz za chóry kościelne i schole.
  4. W piątek, 24.11., w sali kinowej o godz. 19,00 będzie możliwość obejrzenia filmu o sile i potędze różańca: "Teraz i w godzinę śmierci". Jest to bardzo interesujący film. Serdecznie zapraszam.
  5. W przyszłą niedzielę – ostatnią w roku kościelnym - przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, a także jak co roku, litanię do Najśw. Serca Jezusowego z Aktem poświęcenia: O Jezu najsłodszy. Za publiczne i wspólnotowe odmówienie tego aktu w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę proszeni są parafianie według ustalonej kolejki.
  7. Prasę katolicką rozprowadzają ministranci przed wyjściem z kościoła. Polecam wszystkim Pielgrzyma.
  8. Serdecznie dziękuję kolejnym ofiarodawcom na figurę św. Józefa. W tym tygodniu zostanie już ukończony postument pod rzeźbę Patrona parafii. W ostatnim czasie zostało też zmienione oświetlenie prezbiterium kościoła. Wymiana projektorów światła wymagała ustawienia rusztowań. Dziękuję firmie p. Ryszarda Koziroga za wykonanie prac.
  9. Pragnę serdecznie podziękować parafianom, którzy posprzątali kościół. Wszystkim dziękuję za dzisiejszą wspólnotę modlitwy i za złożone ofiary.

Intencje Mszy św. / 19. 11. – 26. 11. 2017 /

Niedziela, 19. 11.

7:30     za ++ Annę, Józefa, Kazimierza i Józefa Kamińskich

9:00     z okazji rocz. urodzin Klaudii - dziękczynna z prośbą o bł. Boże