piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

31 sierpnia 2014

Dożynki parafialne

Niedziela, 31. 08., była w parafii dniem dziękczynienia za tegoroczne plony ziemi. Podczas Mszy św. o godz. 11:30 pobłogosławione zostały korony żniwne, owoce i warzywa. Wierni dziękowali Stwórcy wszechrzeczy, razem z rolnikami i wszystkimi związanymi z pracą na roli, szczególnie za sprzyjającą pogodę podczas żniw, szczęśliwie zbiory. Kazanie dożynkowe głosił Pallotyn ks. Jerzy Gugała z Sekretariatu Misyjnego, który tego dnia gościł w parafii. W Słowie Bożym wskazał na motywy dziękczynienia za trud pracy rolnika, a nawiązując do wymowy przepięknych koron żniwnych, dostrzegł pomysłowość i wysiłek w ich przygotowaniu, wskazał też na wiarę i zrozumienie, iż wszystko zależne jest od współpracy z łaską Bożą. Uczestnicy zgromadzania liturgicznego upraszali łaski, by wszyscy ludzie uczyli się, według zamysłu Boga, dzielić się darami z każdym, kto żyje w niedostatku. Dostojeństwa uroczystości dodał pochód ofiarny przygotowany przez poszczególne sołectwa. Na zakończenie liturgii zebrani dzielili się chlebem.

Dożynki parafialne