środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

12 sierpnia 2014

Magnificat w Gniewinie

We Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył Ks. Bp Wiesław Śmigiel z Pelplina, wśród znakomitych gości obecni byli: tłumacz Pisma św. na język kaszubski, biblista, O. prof. Adam Sikora OFM i weryfikator pisowni kaszubskiej, zasłużony językoznawca,  prof. Jerzy Treder. Eucharystia była okazją do złożenia dziękczynienia Bogu i Matce Najświętszej za przemiany dokonane w Ojczyźnie i na Kaszubach oraz za przekłady Biblii na kaszubski. Ksiądz Biskup odsłonił i poświęcił kopie tablic z kaszubskim tekstem Ojcze nasz i Magnificat jakich oryginały znajdują się w Ziemi Świętej i dokonał zawierzenia Matce Bożej działa Nowej Ewangelizacji. W czasie Mszy św. z kaszubską liturgią Słowa Bożego śpiewał Zespół Folklorystyczny "Nadolanie".

Magnificat w Gniewinie