piątek, 18 października 2024 r. imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

07 czerwca 2014

Spotkanie Młodych w Lednicy

„W Imię Syna” - pod tym hasłem  odbyło się XVIII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które zgromadziło ponad 60 tysięcy młodzieży. Wśród tej rzeszy byli młodzi z naszej parafii wraz z ks. Karolem. Lednickie spotkanie stało się konfesjonałem polskiej młodzieży. Nabożeństwo pokutne z rachunkiem sumienia poprowadził wieloletni papieski ceremoniarz, a obecnie jałmużnik - ks. abp Konrad Krajewski. Punktem kulminacyjnym była uroczyście sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem abpa Wojciecha Polaka, nowego Prymasa Polski. Słowo do młodych skierował także papież Franciszek, mówił do nich: „Miejcie odwagę! Odpowiadajcie z entuzjazmem na miłość Boga jako umiłowane dzieci. Odpowiadajcie z ufnością, gdy powracacie do Ojca jako marnotrawni synowie. Święty Jan Paweł II, który 18 lat temu rozpoczął z wami Lednicką drogę, niech was prowadzi, by wasze młode życie było pełne i szczodre.”

Oprócz duchowych doświadczeń i wspomnień, młodzież otrzymała lednicki dowód osobisty oraz pierścień jako znak zaślubin z Jezusem. Wszyscy powrócili pełni mocy i Ducha, by w swoim środowisku mówić o przyjaźni z Jezusem.

Spotkanie Młodych w Lednicy