niedziela, 8 września 2024 r. imieniny: Czcibora, Marii, Serafiny

08 czerwca 2014

Turniej pikarski ZKP

Trzeci turniej piłki nożnej Kaszubów odbył się na Arenie Mistrzów w Gniewinie. Po raz drugi  miejscowy Odział ZKP  podejmował drużyny, które zgłosiły swoje uczestnictwo w rozgrywkach. W tym roku 10 zespołów, to jest: Banino, Brusy, Cewice, Gdańsk, Stężyca, Szymbark, Tczew, media - TK Chopin, Gniewino starsi i Gniewino młodsi, walczyło poprzez  mecze (każdy z każdym) o przechodni puchar zwycięzcy. Ostatecznie puchar Prezesa ZKP na ten rok i I miejsce zdobyła drużyna młodzieżowa z Gniewina, II miejsce - drużyna seniorów z Gniewina, III miejsce drużyna z Cewic. Puchar dla najlepszego strzelca bramek ufundowany przez Posła RP Dorotę Arciszewską-Mielewczyk przypadł dla Artura Reszki z Gniewina, który podczas turnieju 17 razy umieścił piłkę w siatce. Zmagania na stadionie poprzedziła Msza św. w parafialnej świątyni, w której uczestniczyli zawodnicy i kibice, a którą sprawował wraz z proboszczem miejsca, ks. inf. Stanisław Grunt z Pelplina.

Turniej pikarski ZKP