piątek, 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

09 czerwca 2013

Turniej piłki nożnej

Msza św. o godz. 9:00 sprawowana była z liturgią Słowa w języku kaszubskim. Czytania mszalne wykonały dzieci uczące się języka kaszubskiego w miejscowej szkole. W czasie Mszy św. śpiewał zespół „Nadolanie”. Eucharystia celebrowana była na rozpoczęcie turnieju piłki nożnej dla oddziałów Zrzeszenia Kaszubko – Pomorskiego. II Turniej, który odbywał się na obiektach sportowych w Gniewinie zgromadził 9 drużyn: Banino, Brusy, Gdańsk, Dziennikarze, Tczew, Szymbark, Cewice, Stężyca, Gniewino. Rozgrywki przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Zarówno uczestnicy turnieju jak i kibice opuszczali zgrupowanie zadowoleni. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna ze Stężycy, przed gospodarzami, a trzecie miejsce zajęli obrońcy tytułu z Cewic.

Turniej piłki nożnej