wtorek, 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

14 sierpnia 2022

Internowani w Strzebielinku

Spotkanie byłych internowanych w Strzebielinku rozpoczęło się przed murem dawnego obozu (obecnie DPS) przy tablicy upamiętniającej miejsce osadzenia działaczy NSZZ Solidarność w czasie stanu wojennego. Po modlitwach za ojczyznę Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wręczył w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy kilkunastu członkom "Stowarzyszenia Strzebielinkowców" Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W dalszej części wygłoszono okolicznościowe przemówienia, złożono kwiaty przed pamiątkową tablicą, a następnie zebrani udali się do kościoła parafialnego w Gniewinie na Mszę św. sprawowaną w intencji ojczyzny, byłych internowanych i ich rodzin oraz za zmarłych abpa E. Piszcza i z grona osadzonych niegdyś w Strzebielinku.

Internowani w Strzebielinku