środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

15 sierpnia 2021

Zjazd Strzebielinkowców

W Gniewinie zgromadzili się byli internowani w Strzebielinku. W tym roku upływa 40 lat od wprowadzenia stanu wojennego. Spotkanie rozpoczęło się w miejscu dawnego osadzenia działaczy Solidarności, przed murem obozowym, gdzie na tablicy upamiętniono tamte wydarzenia. Po modlitwach w Strzebielinku zebrani przemieścili się do kościoła parafialnego na Mszę św., która była sprawowana za ojczyznę, byłych internowanych i ich rodziny. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił Metropolita Warmiński Senior abp Edmund Piszcz, który dla zamkniętych w obozie odosobnienia w stanie wojennym przeprowadził rekolekcje wielkopostne . Wzruszenie i głębokie przeżycia towarzyszyły zgromadzonym przy ołtarzu na wspomnienie znaczących momentów z czasów internowania.

Zjazd Strzebielinkowców