piątek, 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

03 czerwca 2021

Boże Ciało

W uroczysty dzień, gdy kult Eucharystii sięga poza obiekty kościelne, po Mszy św. o godz. 10,00 odbyła się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji odbiegała od tradycyjnego szlaku, uległa zmianie i przez to była krótsza. Wierni przeszli za Jezusem Eucharystycznym ul. Zwycięstwa i powrócili do kościoła ul. Pomorską. Pierwsza stacja w bieżącym roku św. Józefa została odprawiona przy figurze Świętego. Drugi ołtarz ustawili przy swojej posesji pp. Sznycer. Trzeci zgromadził uczestników przy krzyżu u początku ul Słonecznej. Czwarty ołtarz przygotowany przez mieszkańców Perlina znajdował się na placu kościelnym. Liczny udział wiernych zjednoczył wszystkich w akcie adoracji i uwielbienia Boga.

Boże Ciało