sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

04 lipca 2020

Pielgrzymka do Wejherowa

Konieczność dostosowania się do obowiązujących przepisów wynikających ze stanu epidemicznego zmusiła do zmiany planów pielgrzymowania do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Wejherowie na odpust NMP Uzdrowienia Chorych. Parafialna XXI pielgrzymka została przemianowana na mobilną. Jednakże kilkunastoosobowa grupa pokonała trasę pieszo, a w kościele św. Anny dołączyli parafianie, którzy dotarli tam samochodami. Wszyscy zostali ciepło powitani przez o. Gwardiana w kościele klasztornym. Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego uczestniczyli we Mszy św. celebrowanej przed cudownym obrazem Matki Bożej Wejherowskiej przez gwardiana o. Joela Stanisława Kokotta OFM, proboszcza parafii w Gniewinie ks. Mariana Miotka i ks. Sebastiana Wydrowskiego, który poprowadził grupę pieszych pielgrzymów.

Pielgrzymka do Wejherowa