piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

16 grudnia 2018

Sztandar strzebielinkowców

W niedzielę 16 grudnia o godz. 12,30 Metropolita Gdański Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź sprawował w bazylice św. Brygidy w Gdańsku Mszę św. w intencji ofiar Grudnia’70 i stanu wojennego. Podczas Eucharystii poświęcił sztandar Stowarzyszenia Strzebielinek. Wśród koncelebransów był ks. Marian Miotk, który przywiózł na uroczystość kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej zwanej "Madonną Strzebielińską" wykonaną przez jednego z internowanych w Strzebielinku, historyka sztuki z Torunia Antoniego Szymkowskiego. Ikona Matki Bożej widnieje na nowym sztandarze. Po Mszy św. poczty sztandarowe otwierały kolumnę wiernych, która przeszła ulicami Gdańska pod Pomnik Poległych Stoczniowców 1970. Pochód prowadził sztandar strzebielinkowców.

Sztandar strzebielinkowców