czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

12 sierpnia 2018

Dzień Internowanego

W Gniewinie spotkali się kolejny raz byli internowani w czasie stanu wojennego, ówcześni działacze Solidarności. O godz. 10:00 przed tablicą pamiątkową z imionami i nazwiskami  501 osób osadzonych w Strzebielinku, umieszczoną na murze byłego obozu odosobnienia, zgromadzeni odmówili modlitwy za nieżyjących już kolegów oraz w intencji Ojczyzny i złożyli kwiaty. O godz. 11:30 celebrowana była Msza św. za Ojczyznę i rodziny internowanych, w której uczestniczyły sztandary Solidarności i przybyli goście. W czasie Mszy św. przy ołtarzu ustawiony był krzyż strzebieliński i ikona Matki Bożej - wymowne znaki czasu internowania. Po zakończonej liturgii w Gniewińskim Centrum Kultury, podczas poczęstunku i po nim, kontynuowano towarzyskie rozmowy i dzielono się komunikatami.

Dzień Internowanego