czwartek, 9 maja 2024 r. imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola

17 czerwca 2018

Appassionato i Laudate Dominum

Oprawę muzyczną niedzielnej Eucharystii wypełniły dwa chóry: Laudate Dominum z Wejherowa i Appassionato z Gniewina. Obydwa chóry rozpoczęły swoją działalność w roku 2012 i brały udział w licznych przeglądach pieśni religijnej, gdzie zajmowały zaszczytne miejsca albo zdobywały wyróżnienia. Chórzyści ujęli swym śpiewem uczestników Mszy św. w Gniewinie i złączonych z nimi wiernych za pośrednictwem telewizji i internetu. Po zakończonej liturgii chóry zaprezentowały w ramach koncertu po cztery utwory. Jako pierwszy wystąpił chór parafialny działający przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wejherowie pod batutą organisty pana Wiesława Tyszera, a po nim Appassionato z Gniewina pod kierownictwem pani Joanny Kurek. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Appassionato i Laudate Dominum