piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

03 czerwca 2018

Spotkanie Młodych na Lednicy

XXII spotkanie młodych na Lednicy odbyło się pod hasłem „Jestem”. Uczestniczyło w nim ok. 85 tys. młodych ludzi, wśród uczestników była też grupa z naszej parafii, która udała się na pola Lednickie autokarem pod przewodnictwem ks. Dawida. W tym roku z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w spotkaniu uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda, który przekazał uczestnikom flagi Polski. Specjalne pozdrowienia dla uczestników przesłał również papież Franciszek. Mszy św. przewodniczył abp Wojciech Polak, a homilię wygłosił abp Grzegorz Ryś. O 21.37 na Lednicy była „Godzina Jana Paweł II” pod hasłem „Jan Paweł II – Ojciec naszej wolności”. Po niej miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, która była przygotowaniem młodzieży do aktu wyboru Chrystusa. W sercach uczestników pozostały niezatarte przeżycia i wrażenia, które motywują do udziału w kolejnym takim spotkaniu za rok.

Spotkanie Młodych na Lednicy