piątek, 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

07 grudnia 2017

Rubinowy jubileusz parafii

W związku z przypadającą 40 rocznicą wydania przez ks. biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Ignacego Jeża dekretu ustanawiającego parafię w Gniewinie (08.12. 1977) i 15 rocznicą konsekracji kościoła i ołtarza (07.12.2002), której dokonał ks. bp J. B. Szlaga, wieczorną Eucharystię celebrowali prezbiterzy dekanatu gniewińskiego. Parafianie zgromadzeni na uroczystości dziękczynienia mieli okazję przypomnieć sobie dzieje kościoła parafialnego i jego rolę w życiu religijnym. Kościół wzniesiony dla wspólnoty ewangelickiej w 1872 roku został w 1945 przejęty przez katolików i włączony dekretem ks. kard. Augusta Hlonda, z dnia 15.08.1945, do diecezji gorzowskiej. Pierwszą Mszę św. odprawił w nim ks. B. Stosik 01.11.1945. Ks. kard. Stefan Wyszyński dekretem z dnia 16.04.1959 nadał kościołowi tytuł św. Józefa Robotnika. Filią Kostkowa pozostawał do 1977 roku. Słowo Boże wygłosił ks. proboszcz.

Rubinowy jubileusz parafii