czwartek, 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

07 października 2017

Różaniec do granic

W pierwszą sobotę października Polska została opleciona modlitwą różańcową. "Różaniec do granic" był odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy i pokuty przekazanych podczas Jej objawień sprzed 140 laty w Gietrzwałdzie i sprzed 100 laty w Fatimie. Pomysłodawcami takiej formy modlitwy, która zbliżyła Polaków do Chrystusa i siebie wzajemnie i głównymi organizatorami byli członkowie Fundacji Solo Dios Basta. Wśród kościołów stacyjnych znajdujących się w parafiach naszego dekanatu były dwa: Białogóra i Kopalino. Najwięcej naszych parafian udało się do Białogóry. Przybyli tam również autokarami wierni z Gniewu, Tczewa, Starogardu, Piaseczna, Gorzędzieja, Jabłowa, Sierakowic i wielu innych miejscowości. Kilkutysięczna rzesza uczestników na plaży modliła się o łaski dla Ojczyzny, o wiarę i miłość w rodzinach, za wszystkich potrzebujących, jak też za  uchodźców.

Różaniec do granic