sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

14 sierpnia 2016

Dzień Internowanego

W 36 rocznicę rozpoczęcia strajków sierpniowych w Strzebielinku i Gniewinie obchodzono po raz pierwszy Dzień Internowanego. Tego dnia zgromadzili się licznie byli internowani, osadzeni w czasie stanu wojennego, w obozie odosobnienia w Strzebielinku.  Wszyscy modlili się w czasie Mszy św. za zmarłych kolegów ( jest takich ponad 80 spośród osadzonych w Strzebielinku) oraz o pomyślność dla Ojczyzny, aby zgoda połączyła tych, którzy dla niej cierpieli, a także, by z tej lekcji historii czerpało mądrość młode pokolenie. Patriotyczne kazanie do zgromadzonych wygłosił sekretarz Biskupa Diecezjalnego Pelplińskiego, ks. Marcin Kunda. Liturgię ubogaciła grą orkiestra pod stałą batutą Waldemara Szczypiora. Obchody odbywały się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Dzień Internowanego