piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

01 maja 2016

Odpust św. Józefa Rzemieślnika

Odpust parafialny w roku 2016 wypadł w 6 niedzielę wielkanocną. W parafii gościł kanclerz Kurii Biskupiej Pelplińskiej, ks. kan. Adam Kałduński, który głosił kazania podczas niedzielnych Mszy świętych. Przewodniczył też sumie odpustowej celebrowanej o godz. 11,30 z prezbiterami dekanatu gniewińskiego. Podczas tej Mszy św. śpiewał chór Appassionatto.  Kaznodzieja przybliżył wiernym istotę "odpustu", zachęcając do świadomego korzystania z tego wielkiego daru Kościoła, następnie przybliżył postać naszego Patrona, św. Józefa, ukazując go jako wzór zawierzenia nawet w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Na koniec mówił o etosie pracy, szacunku do pracy, zarówno od strony pracownika, jak też pracodawcy. Poruszana przez Księdza kanclerza problematyka prowadziła do pogłębionej refleksji na temat naszego stosunku do pracy i drugiego człowieka.