czwartek, 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

18 grudnia 2015

Symbole Światowych Dni Młodzieży

Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży w diecezji pelplińskiej prowadzi poprzez wszystkie dekanaty. Gniewino nawiedziły tylko na dwie godziny. Po uroczystym liturgicznym powitaniu Symboli przez ks. dziekana dekanatu, w imieniu społeczności różnych stanów Krzyż i Ikonę witał ks. Dariusz Rożek z Choczewa. Cenne refleksje i adorację Krzyża, przeplataną śpiewem scholi młodzieżowej z parafii Wierzchucino, poprowadził ks. Sławomir Chabior z Kostkowa. W czasie Eucharystii koncelebrowanej przez wszystkich prezbiterów dekanatu oprawę muzyczną wykonała schola "Genezaret" z Choczewa, a kazanie wygłosił ks.  prob. Robert Mayer z Kostkowa. W Słowie Bożym przybliżył idee peregrynacji i ukazał rangę Symboli nawiedzających różne i niezwykłe miejsca współczesnego świata (WTC w Nowym Jorku, Rwandę). Uczestnicy zgromadzenia indywidualnie podchodzili do Krzyża i Ikony, by oddać im cześć, wyznać wiarę i przedstawić osobiste prośby. Symbole ŚDM i spotkanie z nimi były etapem przygotowań na wielkie świętowanie w Krakowie i pobudziły uczestników zgromadzenia do większego umiłowania Krzyża.

Symbole Światowych Dni Młodzieży