piątek, 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

04 czerwca 2015

Boże Ciało

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa parafianie uczestniczyli licznie w tradycyjnej procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Trasa precesji, która wyruszyła z kościoła po Mszy św. o godz. 10,00, liczyła prawie 4 km. Ołtarze ustawione były: pierwszy  przy Krzyżu na Osiedlu, przygotowany przez mieszkańców bloków osiedlowych, drugi w parku przy Banku, przygotowany przez mieszkańców bloków "nauczycielskich", trzeci przy kapliczce u PP. Hajbowiczów, wykonany przez gospodarzy, czwarty przy Krzyżu przed Strażą, przygotowany przez mieszkańców Perlina i Perlinka. Wzdłuż całej drogi były pięknie ozdobione okna domów i mieszkań . Pobożne uczestnictwo wiernych w procesji, modlitwy i śpiewy, były wspaniałym wyznaniem i zamanifestowaniem wiary. O bezpieczeństwo uczestników procesji zadbały służby mundurowe.

Boże Ciało