sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

01 maja 2015

Odpust parafialny

Odpust parafialny ku czci św. Józefa Rzemieślnika w tym roku wyjątkowo wpisał się w historię gniewińskiej wspólnoty. Do kościoła zostały uroczyście wprowadzone relikwie pierwszego stopnia św. Jana Pawła i św. Faustyny Kowalskiej. Zostały one umieszczone w specjalnym relikwiarzu przygotowanym przy obrazie Jezusa Miłosiernego dla wielkich czcicieli i apostołów miłosierdzia. Uroczystościom przewodniczył Ks. biskup Wiesław Śmigiel, który w homilii, na przykładzie obozu zagłady w Dachau, ukazał potrzebę miłości i miłosierdzia w życiu każdego z nas oraz dramat, do jakiego prowadzi wyzbycie się tych cnót. Podniosły nastrój uroczystości potęgowały dźwięki orkiestry dętej pod batutą Waldemara Szczypiora.

Odpust parafialny