piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

03 lutego 2015

Rekolekcje ewangelizacyjne

W pierwszym tygodniu ferii zimowych dwudziestoosobowa grupa uczniów naszego gniewińskiego gimnazjum wyruszyła z księdzem wikariuszem do Ośrodka Rekolekcyjnego Archidiecezji Gdańskiej w Orlinkach na Wyspie Sobieszewskiej, by przeżyć swoje dni skupienia. Bardzo bogaty program opierał się na przyjęciu kerygmatu i świadectwach oraz zawierał takie formy, jak prezentacja, drama, modlitwa wstawiennicza, film i dyskusja. W niezwykle przyjaznej, domowej atmosferze ośrodka i w otoczeniu przyrody uczestnicy mieli okazję spędzić wartościowy czas we wspólnocie i z Panem Bogiem, a także dowiedzieć się o charyzmatach jako darach Ducha Świętego. Gościom w ośrodku posługiwała kadra z ks. Zbigniewem Wądrzykiem na czele. Dojazd na rekolekcje i powrót uczestnicy zawdzięczają   gminie Gniewino. Z pewnością przeżyte doświadczenie wiary przyczyni się do umocnienia duchowego i lepszego przyjęcia łaski płynącej z sakramentu bierzmowania, który młodzi ludzie przyjmą w marcu.